Jak legalna marihuana może pomóc w łagodzeniu bólu

Marihuana lecznicza, znana również jako marihuana medyczna,

to użycie kontrolowanej substancji w leczeniu choroby. Marihuana od lat jest przedmiotem kontrowersji, ponieważ jej używanie jest nielegalne, a posiadanie tej substancji jest nielegalne. Rząd federalny zakazał uprawy, sprzedaży i importu marihuany oraz uprawy wszelkich innych roślin marihuany.

Marihuana pochodzi z rośliny cannabis sativa, która pochodzi z Meksyku. Ta roślina zawiera pomocnicze związki, które mają szeroki zakres zastosowań terapeutycznych. Istnieją dwa rodzaje marihuany, odmiana odurzająca i odmiana odurzająca. Odmiana odurzająca jest najczęściej stosowana w medycynie i nazywa się cannabis indica. Odmiana odurzająca jest najczęściej używana do celów rekreacyjnych.

Chociaż obecnie nie ma medycznej potrzeby używania marihuany, roślina jest bardzo uzależniająca i zostało naukowo udowodnione, że wywołuje zarówno krótko-, jak i długoterminowe efekty. Krótkotrwałe efekty są ogólnie odprężające, ale mogą im towarzyszyć fizyczne dolegliwości, takie jak rozstrój żołądka, przyspieszone bicie serca i senność. Długotrwałe skutki obejmują euforyczny stan snu związany z używaniem marihuany oraz dobre samopoczucie i często prowadzą do zwiększonej produktywności w pracy. Uważa się również, że zmniejsza częstość występowania zawałów serca i udarów mózgu.

Ponieważ marihuana zawiera wysoki poziom tetrahydrokanabinolu lub THC, może powodować wiele negatywnych skutków ubocznych, jeśli jest przyjmowana w nadmiarze. Na przykład palenie marihuany wywoła haj, ale spowoduje również niskie ciśnienie krwi, które może prowadzić do udarów, zawałów serca i niepokoju. Długoterminowy wpływ tych chemikaliów na organizm ludzki jest nieznany, ale wykazano, że mogą one powodować załamanie się naturalnych mechanizmów obronnych organizmu, aby wyprodukować ich więcej. Niektórzy ludzie zgłaszają, że paląc trawkę doświadczają halucynacji lub czują, że wariują.

Legalność marihuany leczniczej jest nadal przedmiotem dyskusji.

W większości stanów obowiązują przepisy zakazujące używania medycznej marihuany; jednak niektórzy nie. Obecnie dwadzieścia cztery stany i Dystrykt Kolumbii zezwalają na stosowanie tej substancji, ale trzy mają przepisy, które wyraźnie zabraniają jej używania.

Marihuana medyczna Polska może być legalnie używana tylko do leczenia określonej dolegliwości. W Stanach Zjednoczonych marihuana jest stosowana przede wszystkim w łagodzeniu nudności u pacjentów cierpiących na chemioterapię i AIDS, ponieważ pomaga zmniejszyć ból i zwiększa apetyt. Używanie marihuany do celów rekreacyjnych bez recepty jest nielegalne. Oprócz kwestii prawnych związanych z narkotykiem, istnieją również obawy dotyczące bezpieczeństwa, ponieważ marihuana niesie ze sobą niebezpieczne skutki uboczne, gdy jest używana rekreacyjnie. Najczęstszym problemem jest palenie marihuany, co może powodować silny zapach, który może wywołać nałóg. marihuany, od której może być trudno się uwolnić.

Ponieważ rząd USA uważa, że ​​marihuana jest nielegalna, zdobycie medycznej marihuany może być trudne dla każdego. Większość użytkowników medycznej marihuany potrzebuje dostępu do tej substancji, aby pomóc im w leczeniu ich stanu lub złagodzić objawy związane z przewlekłą chorobą, na którą cierpią. Jeśli cierpisz na przewlekłą chorobę i chcesz wypróbować medyczną marihuanę, powinieneś skontaktować się z lokalną organizacją medyczną marihuany i poprosić o informacje na temat legalnego jej nabycia. Dostarczą Ci informacji o różnych dostępnych rodzajach marihuany, w tym o tym, ile możesz kupić i jak możesz ją rozprowadzić wśród pacjentów.

Problem związany z rekreacyjnym używaniem marihuany polega na tym, że nie ma gwarancji, że lek faktycznie ci pomoże. a kupowanie go bez recepty jest nielegalne, co oznacza, że ​​nie będziesz mieć gwarancji zakupu odpowiedniego rodzaju marihuany. przepisanej przez lekarza. Ponadto, jeśli kupisz produkt i będziesz go używać częściej niż jest to zalecane, możesz ponieść poważne konsekwencje, takie jak aresztowanie. Medyczna marihuana jest legalna w wielu stanach, ponieważ uważa się, że nie ma ona negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Chociaż są ludzie, którzy twierdzą, że może to być szkodliwe, są inni, którzy twierdzą, że może to być bardzo pomocne. W Stanach Zjednoczonych medyczna marihuana jest powszechnie akceptowana jako sposób na złagodzenie objawów związanych z bólem, nudnościami, a nawet rakiem. Może również łagodzić ból, nudności i raka oraz wiele innych chorób, które nie zostały jeszcze oficjalnie zdiagnozowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *